Τοποθέτηση νέου Διευθυντή

Τη Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2020 παρουσιάστηκε και ανέλαβε υπηρεσία ως Διευθυντής του σχολείου μας ο κ. Ιωάννης Σακελλάρης, κλάδου ΠΕ 04.01, Φυσικός. Ο κ. Σακελλάρης τοποθετήθηκε σύμφωνα με την υπ. αριθμ. 1/24-01-2020 Πράξη του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης – Συμβουλίου Επιλογής.

Από το Γραφείο

Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω της εποχικής γρίπης

Σχετ. : Η με αρ. πρ. 10057/Δ2/24-1-2020 εγκύκλιος του Υ.ΠΑΙ.Θ.
Σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την παρ. 4 του άρθρου 24 της                             αρ. 79942/ΓΔ4/21-5-2019 ΥΑ (Β ́ 2005), με απόφαση του οικείου Συλλόγου          Διδασκόντων/ουσών καταχωρίζονται αλλά δεν προσμετρώνται οι απουσίες από τα μαθήματα μαθητών/τριών έως πέντε (5) εργάσιμων ημερών που οφείλονται στην έξαρση της εποχικής γρίπης, από τον Ιανουάριο 2020 έως και τον Μάρτιο 2020.
Η απόφαση αυτή εκδίδεται κατόπιν αιτήσεως και με την προσκόμιση από τους/τις
ενδιαφερόμενους/ες πρόσφατης βεβαίωσης δημόσιου ή ιδιωτικού νοσηλευτικού ιδρύματος ή ιδιώτη γιατρού, που να πιστοποιεί το είδος και τη διάρκεια της ασθένειας.

Η ΥΦΥΠΟΥΡΓΟΣ

ΣΟΦΙΑ ΖΑΧΑΡΑΚΗ

Έκφραση συλλυπητηρίων

Έφυγε σήμερα από τη ζωή η αγαπητή διευθύντρια του 7ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης Άννα Βλαχοπάνου, εξαίρετη μουσικός , η οποία πάλεψε την ασθένειά της με δύναμη και αξιοπρέπεια μέχρι τέλους.

Κατά το διάστημα που υπηρέτησε ως διευθύντρια στο σχολείο μας , γνωρίσαμε έναν άνθρωπο με χαμόγελο, υπομονή, ευαισθησία για τους μαθητές , αγάπη και ενδιαφέρον για την εκπαίδευση και ειλικρινή ευγένεια προς τους συναδέλφους.

Την εκλεκτή συνάδελφο θα αποχαιρετήσουμε αύριο, Σάββατο 11 Ιανουαρίου, στην εξόδιο ακολουθία που θα τελεστεί στις 4:30 μ.μ. στα μνήματα της Αναστάσεως του Κυρίου, στη Θέρμη. Βαθύτατη θλίψη για τον πρόωρο χαμό της και θερμά συλλυπητήρια θα θέλαμε να εκφράσουμε στην οικογένειά της και στους φίλους της

Ο Υποδιευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του 7ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης