Μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το Υπουργείο Παιδείας προσφέρει για τους αδύνατους σε επίδοση μαθητές και μαθήτριες μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας στα Νέα, Αρχαία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Η έναρξη των μαθημάτων γίνεται περίπου στα τέλη Δεκεμβρίου με αρχές Ιανουαρίου σε σχολείο που ορίζει η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Όσοι επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα  πρέπει να ζητήσουν υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής από το σχολείο (μέσω των παιδιών). Επαναλαμβάνουμε ότι πρόκειται μόνο για αδύνατους σε επίδοση μαθητές.

Από το Γραφείο του 7ου Γυμνασίου Θεσσαλονίκης

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί Γονείς – Κηδεμόνες,
Μετά τη δημοσίευση του Π.Δ.126/11-11-2016 και του ΦΕΚ 120/23-1-2018 σχετικά με την αξιολόγηση και φοίτηση των μαθητών του Γυμνασίου, η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών σας καλούν τη Δευτέρα 14-10-2019 στις 6:30μμ για την ενημέρωσή σας -ιδιαίτερα για την Α’ τάξη- σχετικά με το σύστημα/πρόγραμμα σπουδών και την φοίτηση των μαθητών.
  Θεσσαλονίκη 04-10-2019
Από το Γραφείο του Γυμνασίου