Αγιασμός- Έναρξη σχολικής χρονιάς

Την Δευτέρα 13/9/2021 θα τελεστεί ο αγιασμός στις 8:15 και στη συνέχεια θα διανεμηθούν τα βιβλία. Οι μαθητές/τριες υποχρεούνται να προσέλθουν με βεβαίωση self-test που θα πρέπει να έχει γίνει έως 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο, εκτός εκείνων που έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης εξαμήνου. Για το λόγο αυτό, οι γονείς των μαθητών/τριών που δεν έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση νόσησης εξαμήνου, θα πρέπει μέχρι την Παρασκευή 10/9/2021, να προμηθευτούν 6 δωρεάν self tests, για τις 3 επόμενες εβδομάδες (13/9/2021–03/10/2021). Όλοι υποχρεούνται να φορούν μάσκα. Επίσης καλό είναι οι μαθητές/τριες να έχουν στην τσάντα τους ένα τετράδιο και στυλό για το ωρολόγιο πρόγραμμα. Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά.

Από το Γραφείο