Επίσκεψη του Γυμνασίου Αγίου Βασιλείου Αχαΐας

Την Τρίτη, 10 Απριλίου 2019 υποδεχτήκαμε  στο σχολείο μας μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Αγίου Βασιλείου Αχαΐας. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια ενός προγράμματος eTwinning στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας μαζί με το Γυμνάσιο Αγίου Βασιλείου Αχαΐας και την Αμπέτειο Σχολή Καΐρου.  Στο πρόγραμμα συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες της Β΄τάξης του Γυμνασίου μας, που έχουν επιλέξει τα Γαλλικά σαν Β΄Ξένη Γλώσσα.  Τους μαθητές του Γυμνασίου Αγίου Βασιλείου Αχαΐας συνόδευε ο Διευθυντής του σχολείου κος Ανδρέας Λοτσάρης και ο φιλόλογος τους κος  Γιάννης Παππάς. Στα πλαίσια της επίσκεψης οι μαθητές/-τριες του σχολείου μας συνόδευσαν τους φιλοξενούμενους μας στην ξενάγηση τους στους χώρους του σχολείου, στους Κήπους του Πασά και στον ναό του Αγίου Νικολάου Ορφανού. Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή του 7ου Γενικού Λυκείου Θεσσαλονίκης κο Γρηγόρη Μαυροκωστίδη για ξενάγηση που μας έκανε.